Przejdź do mobilnej wersji

Obfite opady śniegu paraliżują życie w Japonii

  1. Wypadki

Meteorolodzy wydali ostrzeżenia przed zimną pogodą i burzami dla Japonii i Półwyspu Koreańskiego. Zła pogoda spowodowała śmierć co najmniej jednej osoby, a tysiące znaleźli się w rozterce, donosi Guardian.

Chłód w Azji doprowadził już do ofiar śmiertelnych i chaosu w całym regionie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W Afganistanie co najmniej 124 osoby stały się ofiarami zimna. W północno-wschodnich Chinach zarejestrowano 53-stopniowe mrozy.

Większa część Japonii jest obecnie pogrążona w ekstremalnych mrozach. Na niektórych obszarach spodziewane są najniższe temperatury od dekady.

Główny sekretarz Gabinetu Ministrów Japonii Hirokazu Matsuno powiedział w środę, że jedna osoba zginęła w wyniku huraganu, a dwa inne zgony są przedmiotem dochodzenia.

W środę w środkowej i północno-wschodniej części kraju spodziewane są obfite opady śniegu. Jednocześnie prędkość wiatru w całym kraju może osiągnąć 126 km/h. Na 24 godziny przed środowym rankiem miasto Maniwa zanotowało rekordową ilość śniegu – 93 cm.

Według wiadomości West Japan Railway w zachodniej części Japonii niektórzy pasażerowie kolei utknęli we wtorek na kilka godzin. Linie lotnicze w środę odwołały około 200 lotów.

Według danych Kyodo wstrzymany zostanie również ruch pociągów pocisków na północnym wschodzie kraju.

Przeczytaj także