Rekordowe zimno uderzyło w Bangladesz, są ofiary

Państwo Bangladesz, które charakteryzuje się subtropikalnym klimatem, nawiedziło rekordowe zimno. W wyniku silnego przeziębienia zginęło co najmniej dziewięć osób, donosi "Times of India".
06a05160.jpg
© Dhaka Tribune
W niektórych rejonach kolumny termometrów spadły do +2,6 ° C, czyli znacznie poniżej średniej dla tego czasu w kraju o populacji 160 milionów ludzi przyzwyczajonych do łagodniejszych zim.
Według słów szefa Departamentu Meteorologicznego Bangladeszu Ahmeda Shamsuddina jest to najniższa temperatura od rozpoczęcia obserwacji meteorologicznych w 1948 roku. Poprzedni rekord +2,8 ° C został zarejestrowany w 1968 roku.
Północne rejony kraju zostały najmocniej dotknięte zimną falą. Najzimniejszą temperaturę zanotowano w granicznej miejscowości Tetulia, około 400 km na północ od stolicy Dhaki.
5d190401.jpg
© news.cn
Jedna z lokalnych firm telewizyjnych poinformowała, że co najmniej dziewięć osób zginęło z powodu zimna, w tym sześć w północnym regionie Kurigram w Rangpur.
Władze rozdały co najmniej 70 tys. koców wśród najbiedniejszych ludzi w najbardziej dotkniętych dzielnicach Panchagarh i Nilphamari.

Prześlij Znajomym: