Przejdź do mobilnej wersji

Kanadyjski region Niagara ogłasza stan wyjątkowy przed rzadkim zaćmieniem słońca

  1. Wydarzenia

Przed rzadkim całkowitym zaćmieniem słońca, które odbędzie się w dniu 8 kwietnia, władze kanadyjskiego regionu Niagara ogłosiły stan wyjątkowy, kierując się dużą ostrożnością. Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie ogromne rzesze turystów – podaje Reuters.

© Pixabay

Jak wynika z komunikatu prasowego regionu Niagara, ogłoszenie stanu wyjątkowego wzmocni narzędzia ochrony zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców i gości oraz ochrony infrastruktury krytycznej.

Wielu turystów zaplanowało już wycieczki do kanadyjskiego regionu Niagara, gdzie spektakularny wodospad na granicy kanadyjsko-amerykańskiej będzie na trasie zaćmienia. Ludzie rezerwują hotele i wynajmują apartamenty z wyprzedzeniem, aby być świadkami zjawiska w jednym z cudów natury Ameryki Północnej.

Burmistrz miasta Niagara Falls Jim Diodati przewiduje, że podczas zaćmienia po kanadyjskiej stronie będą „zdecydowanie największe tłumy, jakie kiedykolwiek widzieliśmy”. Szacuje, że zgromadzi się około 1 miliona osób. W sumie wodospad odwiedza co roku 14 milionów turystów.

© Pixabay

Przeczytaj także