Przejdź do mobilnej wersji

Tornada nawiedziły Teksas i Luizjanę

  1. Klęski żywiołowe

Podczas silnych burz około 14 tornad przetoczyło się przez amerykańskie stany Teksas i Luizjana, niszcząc wiele domów i firm. W środę w południowych stanach utrzymuje się zagrożenie niszczycielskimi burzami, informuje CNN.

© AP

We wtorek burze spowodowały znaczne szkody w społecznościach Deer Park i Pasadena w rejonie Houston. W wyniku procesji żywiołów ulice były zaśmiecone powalonymi drzewami i gruzem, a tysiące ludzi zostało pozbawionych prądu.

W szczególności uszkodzony został dom opieki Deer Park, co spowodowało ewakuację około 60 osób. Nie było doniesień o ofiarach.

W okręgu Beauregard w Luizjanie biuro szeryfa zgłosiło rozległe uszkodzenia domów i innych budynków, zwracając uwagę na zablokowane drogi i zerwane linie energetyczne.

© AP

Ogólnie rzecz biorąc, nie było doniesień o poważnych obrażeniach związanych ze zniszczeniami spowodowanymi przez burzę. Przedstawiciele Pasadeny zgłosili jedną kontuzję.

Ponad 100 tys. domów i firm zostało pozbawionych prądu w środę rano w Teksasie i Arkansas oraz prawie 16 tys. kolejnych domów i firm w Luizjanie.

Przeczytaj także